До Європейської правничої компанії у перших числа вересня 2015 року звернулися за правовою допомогою учителі однієї з приватних гімназій міста Львова, яким адміністрація протягом тривалого часу не здійснювала виплату заробітної плати (окремим вчителям – більше півроку). Відповідно до інформаційної системи управління освітою Львівської області, зазначений заклад освіти віднесений до приватної форми власності, що обумовило подальші дії з метою забезпечення виконання законодавства про оплату праці.
Учителі поскаржилися на те, що їхні неодноразові звернення до адміністрації закладу, а також скарги до органів державного нагляду та правоохоронних органів залишили ситуацію незмінною. Вчительський колектив у зв’язку з цим відчував свою повну беззахисність і практично перебував на грані розпачу.
Фахівці Європейської правничої компанії домовилися про невідкладну зустріч з представниками трудового колективу закладу освіти, під час якої уважно вислухали учителів, детально роз’яснили ефективні та доступні для них правові засоби відновлення порушених прав, які, на відміну від попередніх, мали забезпечити реальний і швидкий позитивний результат. Зазначена юридична консультація з урахуванням соціальної важливості проблеми та фінансового стану заявників для трудового колективу закладу освіти була повністю безоплатною.
Фахівці Європейської правничої компанії невідкладно розпочали підготовку до судового захисту порушених прав трудового колективу на оплату праці, а також ініціювали поширення інформації щодо наміру винести цей конфлікт на публічне досудове врегулювання із залученням засновника закладу освіти. Публічне обговорення, судове вирішення конфлікту безумовно стало би для засновника серйозним дискредитаційним фактором і, поза всяким сумнівом, було б цілком неприйнятним для нього.
Адміністрація закладу освіти, дізнавшись про втручання правників, усвідомивши можливі вкрай негативні наслідки, негайно здійснила всі належні виплати працівникам за весь період фактичної заборгованості.
Таким чином Європейська правнича компанія фактично спонукала адміністрацію закладу освіти до швидкого і остаточного вирішення конфлікту із трудовим колективом шляхом соціальної медіації – примирювальної процедури, яка не тільки дозволила ефективно захистити права учителів, а й посприяла започаткуванню стосунків соціального партнерства між трудовим колективом та адміністрацією.
Юристи Європейської правничої компанії, надавши фахову допомогу у вирішенні трудового конфлікту, переконали працівників та роботодавця у тому, що компетентне втручання у спір фахівців юристів гарантує ефективний захист порушених прав і законних інтересів кожного.